راهنمای خرید محصولات

کاتالوگ محصولات ویگو

 ردیاب های ماهواره ای دستگاه های کوچکی هستند که دارای قابلیت های مختلف و بخصوصی اند ، از جمله قابلیت های این دستگاه ها میتوان به موقعیت یابی که یکی از مهم ترین عوامل و وظیفه ی دستگاه ها هست اشاره کرد. با نصب این دستگاه بر روی وسیله نقلیه میتوان از موقعیت دقیق آن مطلع شد.

ردیابهای ماهواره ای عمدتا ار سه بخش سخت افزاری تشکیل میشوند که عبارت اند از ۱-GPRS 3-GPS 2-GSM میباشد.

۱-GPS : این بخش به منظور ارتباط با ماهواره های GPS=global position system و یا GNSS=Global Navigation Satellite System برای ارسال و دریافت مختصات جغرافیایی از قبیل طول ، عرض و ارتفاء استفاده میشود.
۲-GPRS : یا همان درگاه ارتباط اینترنت همراه، به منظور ارسال و دریافت داده های دریافتی از ماهواره های GPS به مقصد(سرور های پایشی) ودریافت اطلاعات از مقصد به کار میرود که به ارتباط TCP معروف است.
۳-GSM : این بخش برای بستر سازی درگاه GPRS مورد استفاده قرار میگیرد ولی اکثر شرکت های سازنده ردیاب برای استفاده از سایر امکانات به غیر از موقعیت یابی مورد استفاده قرار میگیرد که ازجمله آن دریافت گزارشات از طریق پیامک میباشد حتی امروزه برخی شرکت های از این درگاه نیز برای ردیابی در مواقع قطع ارتباط GPS استفاده میکنند که با نام LBS معروف می باشد که با به کارگیری مختصات دکلهای مخابراتی انجام می شود.

 

 

بازدیدها: ۰