ردیاب GPS | نصب ردیاب خودرو | توضیح جامع نصب انواع ردیاب خودرو | ردیاب خودرو ویگو

ردیاب GPS | نصب ردیاب خودرو | توضیح جامع نصب انواع ردیاب خودرو | ردیاب خودرو ویگو

انواع ردیاب GPS توسط یک نرم‌افزار قدرتمند پشتیبانی می‌شوند. این نرم‌افزار با استفاده از جدیدترین تکنولوژی سیستم مکان‌یابی جهانی (GPS) مکان دقیق ردیاب GPS را مشخص می‌کند. برای این نرم‌افزار تفاوتی مابین ردیاب شخصی یا ردیاب خودرو وجود ندارد. این نرم‌افزار برای مکان‌یابی دقیق دستگاه ردیاب طراحی شده است. قابلیت دیگر این نرم‌افزار امکان ثبت و ذخیره‌سازی مسیر پیموده شده توسط ردیاب GPS است. بنابراین انواع ردیاب GPS تنها مصارف شخصی ندارند بلکه در مشاغلی مانند شرکت‌های حمل و نقل نیز استفاده از ردیاب GPS بسیار مفید خواهد بود. ما را در سایت ردیاب خودرو ویگو همراهی کنید تا شما را با اطلاعات کاملی در رابطه با مراحل نصب انواع ردیاب خودرو و راه‌اندازی آن‌ها آشنا کنیم.

مبنای سیستم ردیاب GPS

سیستم ردیاب GPS بر دو اساس استوار است.

  1. سخت‌افزار موجود در دستگاه ردیاب
  2. نرم‌افزار ردیابی GPS

در زمینه مکان‌یابی دو پروتکل وجود دارد نرم‌افزار با استفاده از دو سیستم GPS و GPRS دستگاه ردیاب را دنبال می‌کند. هر دو سیستم بسیار قدرتمند هستند و مزایا و معایب خاص خود را دارند.

سیستم مکان‌یابی GPS

سیستم GPS به خاطر کارایی و خدمات رایگان آن کاربرد بیشتری دارد. افراد و مشاغل فراوانی از سیستم مکان‌یابی جهانی GPS استفاده می‌کنند. به خصوص در ردیابی انواع محموله و یا ناوگان حمل و نقل این موضوع اهمّیّت ویژه‌ای دارد.

در بررسی‌های کارشناسی میزان رضایت کاربران از سیستم مکان‌یابی جهانی GPS ارزیابی شده است که نشان می‌دهد عملکرد سیستم GPS موفقیت‌آمیز بوده است.

علاوه بر انواع ردیاب از جمله ردیاب شخصی، ردیاب خودرو، ردیاب حیوانات خانگی و… مسیریاب نصب شده بر روی خودروهای جدید نیز برای یافتن مسیر مناسب از اطلاعات سیستم  GPS استفاده می‌کند.

به طور خلاصه می‌توان گفت یک نرم‌افزار ردیاب فواید بسیاری دارد. در حقیقت تنها انواع ردیاب GPS نیست که از اطلاعات ماهواره‌های GPS استفاده می‌کند بلکه نرم‌افزارهای زیادی که برای ارائه خدمات خود به مسیریابی نیاز دارند نیز از این سیستم استفاده می‌کنند. بنابراین همه ما به طور مداوم در حال استفاده از اطلاعات ماهواره‌های GPS هستیم.

نصب ردیاب خودرو | توضیح جامع نصب انواع ردیاب خودرو | ردیاب خودرو ویگو

ویژگی‌های نرم‌افزار ردیاب GPS

نرم‌افزار ردیاب GPS به نحوی طراحی می‌شود که تمام کاربران به سادگی بتوانند از آن استفاده کنند. اطلاعات ورودی نرم‌افزار به طور کامل اطلاعاتی است که از دستگاه ردیاب GPS دریافت می‌شود. کاربر می‌تواند با چند کلیک ساده به مکان دقیق دستگاه ردیاب دسترسی داشته باشد. سابقه اطلاعات موجود در مورد ردیاب GPS نیز در نرم‌افزار ذخیره‌سازی می‌شود. در بسیاری از این نرم‌افزارها قابلیت نمایش اطلاعات در چندین قالب وجود دارد. به عنوان مثال شما می‌توانید اطلاعات را بر روی نقشه و یا به صورت نمودار آماری دریافت کنید.

در مورد ردیاب خودرو این  قابلیت‌ها بسیار کارآمد است. به عنوان مثال به سادگی می‌توان اطلاعات مربوط به سرعت خودرو در زمان یا مسیرهای گوناگون را مقایسه کرد. یا در یک شرکت حمل و نقل مدیریت مجموعه می‌تواند برای ارزیابی عملکرد رانندگان مختلف از این اطلاعات استفاده کند. زیرا در این نرم‌افزار اطلاعات دقیق از تعداد و زمان توقف در مسیر، زمان رسیدن به مقصد و میزان رعایت مقررات توسط راننده نیز ثبت می‌شود.

نرم‌افزارهای پیشرفته امکان ارزیابی اطلاعاتی در مورد مصرف سوخت خودرو را نیز دارند. در برخی از انواع ردیاب خودرو پیشرفته سنسورهایی متصل به موتور یا درب خودرو وجود دارد که اطلاعات این سنسورها نیز در نرم‌افزار ردیاب قابل مشاهده است.

مجموعه ردیاب خودرو ویگو از دهه ۸۰ تاسیس و درزمینه های الکترونیک ، ردیاب و رهیاب‌های ماهواره ای با نشان ثبت شده E-WIGO آغاز به کار نموده که در سال ۱۳۹۰ به احداث فاز اول بومی سازی سرورهای پایش اقدام و در سال های ۱۳۹۳ و ۱۳۹۶ بروز رسانی نموده و هم اکنون با استفاده از نظرات کاربران و شرکت های حمل و نقل و شرکت های منعقد شده اقدام به طراحی سرورهای پایشی parallel TCP/IP نموده که با دریافت مجوز های مربوطه از ارگانها ، وزارت خانه ها و استانداردهای زیربط توانسته به درجه نخست منطقه ای دست یابد ، که حاصل تلاشهای این مجموعه منجر به رضایت کاربران و عقد قرارداد با شرکت های عام و خاص و ارگانهای دولتی و نیمه دولتی انجامید که از جمله افتخارات مجموعه ویگو میباشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر با متخصصین ما در مجموعه ردیاب و جی پی اس خودرو ویگو در ارتباط باشید.