ردیاب خودرو | معرفی جامع انواع ردیاب خودرو | ردیاب خودرو ویگو

ردیاب خودرو | معرفی جامع انواع ردیاب خودرو | ردیاب خودرو ویگو

ردیاب یا gps که به آن مکان یاب نیز میگویند، موقعیت مورد نظر را بررسی و مسیر مناسب را پیدا میکند. این مسیر یابی از طریق ماهواره هایی که دور زمین میچرخند انجام میشود. و این ماهواره ها به وسیله ایستگاه هایی با زمین در تماس می باشند. ردیاب ها دو نوع می باشند ۱٫ ردیاب شخصی ۲٫ ردیاب خودرو که در اینجا ما به ردیاب خودرو می پردازیم. ما را در سایت ردیاب خودرو ویگو همراهی کنید تا شما را با اطلاعات کاملی در رابطه با انواع ردیاب خودرو به ویژه ردیاب خودرو ویگو آشنا کنیم.

ردیاب خودرو

یکی از آپشن های مورد نیاز خودرو که نام آن را امروزه زیاد می شنویم ردیاب خودرو است. ردیاب خودرو یک وسیله کوچک سیم کارت خور است. که معمولا در حد و اندازه یک گوشی موبایل است که آن را میتوان داخل سقف، داشبورد و داخل خودرو نصب کرد.
این قطعه کوچک با نصب برای روی خودرو شما چه کارها که انجام نمی دهد. این دستگاه کوچک که بر روی اتومبیل و خودرو نصب می شود. می تواند گزارش کاملی از خودر به شما ارائه دهد.
ردیاب خودرو پس از نصب بر روی خودرو در هر لحظه موقعیت جغرافیایی که همان طول و عرض جغرافیایی است را از طریق ماهواره جی پی اس دریافت می کند. و از طریق پیامک به صاحب خودرو ارسال می کند. همچنین از طریق اینترنت سیم کارت نیز همین موقعیت را بر روی سایت ردیابی مخابره می کند. که با استفاده از آن صاحب خودرو می تواند در هر کجا دنیا و بدون هیچ گونه محدودیتی فاصله خودروی خود را به صورت انلاین بر روی سایت ردیابی مشاهده کند. و اینکه این ردیاب با هر گونه ضربه زدن به ماشین و باز شدن درب خودرو با ارسال پیامک به صاحب خودرو اطلاع می دهد. اگر می خواهید بدونید خودرو شما کجاست فقط کافیست این سیستم را در خودرو خود نصب کنید .

نصب ردیاب خودرو

نصب ردیاب خودرو بسیار ساده است . ردیاب به شما این امکان را میدهد که از مکان خودرو یا وسیله دیگری در هر زمانی مطلع شوید به طور مثال اگر برای فرزند دلبند خود ماشین خریده اید می توانید با نصب ردیاب خودرو از راه دور فرزند خود را کنترل کنید اینکه با ماشین به کجاها تردد می کند و در هر ساعتی از شبانه روز متوجه شوید ماشین کجاست.

مزایای ردیاب‌خودرو

۱- از مهمترین مزیت ردیاب‌خودرو این است که جلوی سرقت خودروی شما را می گیرد. بدین صورت که با نصب این ردیاب چناچه ماشین شما به سرقت رفت می توانید به راحتی متوجه بشوید که الان در چه مکانی قرار دارد.
۲- دستگاههای ردیاب‌خودرو این امکان را دارند که در هر کجایی قرار بگیرند. می تواند گزارشات بسیار دقیقی را برای صاحب خودرو ارسال کنند.
۳- شما می توانید با ارسال یک پیامک از راه دور ماشین را متوقف و خاموش کنید و آن را از ادامه حرکت بازدارید.
۴ -با استفاده از ردیاب‌خودرو این قطعه کوچک می تواند سرعت ماشین و یا میزان سوخت مصرفی را هم از طریق پیامک دریافت کنید.
۵- با استفاده از سیستم ردیاب خودرو شما می توانید ماشین هایی را که در اختیار مدیران و کارمندان خصوصی و دولتی خود قرار می دهید را نیز کنترل کنید. با این کار شما می توانید میزان رسیدگی کارمندان بر امور محوله را نیز بررسی کنید .
۶- با نصب ردیاب‌خودرو شما می توانید  طول مسیر را که در حال پیمودن آن هستید از ترافیک جاده ای ،پمب بنزین ها و ایستگاههای بازرسی مطلع شوید. سفری راحت و بی دردسر را تجربه کنید و سفر خود را مدیریت کنید.
ردیاب خودرو | معرفی جامع انواع ردیاب خودرو | ردیاب خودرو ویگو

نصب ردیاب‌خودرو

در مقالات بعدی به طور کامل در رابطه با چگونگی نصب ردیاب خودرو با شما صحبت خواهیم کرد. در این مقاله به اختصار این مطلب را برای شما بازگو می‌کنیم.

سیم کشی و نصب ردیاب‌خودرو بسیار ساده است. نحوه اتصال سیم های برقی ردیاب خودرو این است که ابتدا سیم قرمز رنگ و مشکی برق مستقیم و بدنه می باشند. و ولتاژ دستگاه از ۹ الی ۳۶ وات می باشد.
سیم سبز رنگ به ای سی سی یا همون سوئیچ خودرو وصل می شود. و سیم بنفش در صورت نیاز مالک خودرو به سیم بنزین پشت سر آمپر وصل می شود. سیم آبی و مشکی کوتاه به قرمز و مشکی دکمه اعلان خطر SoS وصل می شود. سیم سفید دستگاه هم به سفید رله میشود. و سیم زرد رله به قرمز دستگاه در صورت نیاز به رله قطع کن موتور وصل می شود.
برای فعال شدن دستگاه باید دو اس ام اس به شماره سیم کارت جی پی اس ارسال شود. برای  این کار کافیست به قسمت تنظیمات بروید. و مدیریت دستگاه را انتخاب و سپس روی تنظیمات دستگاه کلیک کنید. سپس در قسمت ویرایش اس ام اس نامبر و آی پی را انتخاب نمایید.

انواع روش های ردیابی خودرو

Offline Traching:
در این روش از ردیابی اطلاعات حرکتی وسیله نقلیه که از طریق  جی پی اس دریافت می شود. در یک دستگاه Logger جمع آوری می شود. و در محل توقف وسیله نقلیه و در انتهای سفر می توان اطلاعات جمع آوری شده را به سیستم کامپیوتر منتقل کند. و بر روی نقشه جغرافیایی بازیابی و نمایش داد.(همانطور که از آن نام آن پیداست به صورت آفلاین می باشد. اطلاعات پس از رسیدن به مقصد فعال می شود)
Online Traching:
در این روش نیز اطلاعات  حرکتی و از طریق جی پی اس  توسط ردیاب برای مرکز کنترل ارسال می شود. و موقعیت وسیله و اطلاعات حرکتی قابل مشاهده است. (همانطور که از نام آن پیداست اطلاعات حرکتی موقعیت جغرافیایی بصورت آنلاین قابل مشاهده است)
Real-Time Traching:
در خرید دستگاههای ردیاب خودرو توجه داشته باشیم. که آنچه که مشخص است پایه و اساس دستگاه های ردیاب خودرو یکی است. و همه این سیستم ها قابلیت ردیابی کردن ماشین را دارند اما در این میان تفاوت هایی بین دستگاه ها وجود دارد که باعث می شود آن را نسبت به نمونه مشابه خود برتر بدانیم. این ردیاب قابلیت نصب بر روی خودروهای سنگین ، ماشین های راه سازی و همچنین موتورسیکلت را دارا می باشد. پس با اطمینان برانید.

مجموعه ویگو از دهه ۸۰ تاسیس و درزمینه های الکترونیک ، ردیاب و رهیاب‌های ماهواره ای با نشان ثبت شده E-WIGO آغاز به کار نموده که در سال ۱۳۹۰ به احداث فاز اول بومی سازی سرورهای پایش اقدام و در سال های ۱۳۹۳ و ۱۳۹۶ بروز رسانی نموده و هم اکنون با استفاده از نظرات کاربران و شرکت های حمل و نقل و شرکت های منعقد شده اقدام به طراحی سرورهای پایشی parallel TCP/IP نموده که با دریافت مجوز های مربوطه از ارگانها ، وزارت خانه ها و استانداردهای زیربط توانسته به درجه نخست منطقه ای دست یابد ، که حاصل تلاشهای این مجموعه منجر به رضایت کاربران و عقد قرارداد با شرکت های عام و خاص و ارگانهای دولتی و نیمه دولتی انجامید که از جمله افتخارات این مجموعه میباشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر با متخصصین ما در مجموعه ردیاب و جی پی اس خودرو ویگو در ارتباط باشید.