انواع ردیاب خودرو | معرفی جامع ردیاب خودرو | ردیاب خودرو ویگو

انواع ردیاب خودرو | معرفی جامع ردیاب خودرو | ردیاب خودرو ویگو

یکی از ابزار و وسایل به روز در دنیای الکترونیک، انواع ردیاب ها هستند که کاربرد زیادی نیز در این زمینه دارند. استفاده از ردیاب در وسایل نقلیه، موجب نمایش مکان دقیق وسیله نقلیه می‌شود که کمک شایانی نیز به ماموران نیروی انتظامی می‌کند. تا در هنگام سرقت وسیله نقلیه، به راحتی محل آن را تشخیص دهند. ردیاب ها در انواع و برندهای مختلفی  ساخته و به بازار عرضه می‌شوند. در ادامه این متن توضیح جامع و کاملی در رابطه با تعریف ویژگی های این ابزار می‌پردازیم. ما را در سایت ردیاب خودرو ویگو همراهی کنید تا شما را با اطلاعات کاملی در رابطه با انواع ردیاب خودرو به ویژه ردیاب خودرو ویگو آشنا کنیم.

ویژگی انواع ردیاب خودرو

یک ابزار که معمولا بوسیله یک وسیله نقلیه در حال حرکت یا یک شخص حمل می‌گردد، ردیاب، رهیاب و یا جی پی اس نامیده می‌شود. به منظور ردیابی حرکت وسایل و تعیین موقعیت مکانی آن‌ها در این وسیله از سیستم موقعیت یاب جهانی gps استفاده می‌شود. در انواع ردیاب خودرو ، داده ها و اطلاعات مکان مورد نظر ذخیره شده و با استفاده از امواج رادیویی و یا با استفاده از مودم ماهواره ای تعبیه شده در دستگاه و با استفاده از امواج وای فای و یا sms به یک دستگاه متصل به اینترنت انتقال پیدا می‌کند.

ذخیره اطلاعات و داده ها به این صورت، این امکان را به فرد می‌دهد که بتواند به شکل همزمان با حرکت مورد متصل به ردیاب و با استفاده از نرم افزار مسیریاب جی پی اس، مسیر را زیرنظر گرفته و یا بعدها مسیر حرکت آن را آنالیز کند. نرم افزار ردیابی داده‌ها در تلفن‌های هوشمند و با قابلیت جی پی اس وجود دارند.

جی پی اس gps  خودرو

جی پی اس ها یک سیستم هدایت ناوبری ماهواره ای است. در دنیای امروز تنها سیستمی است که قادر به ردیابی موقعیت دقیق فرد بر روی زمین در هر زمان، مکان و یا در هر آب وهوایی می‌باشد.

ردیاب‌خودرو

برای نخستین بار از این واژه در اوایل قرن بیستم استفاده شد. یعنی زمانی که مشاغل مختلف برای درک این موضوع و استفاده از آن برای محافظت از دارایی های قابل حمل خود تلاش می کردند. اما این عبارت امروزه بسیار رایج است و مردم بسیاری به راحتی از آن استفاده می‌کنند. انواع ردیاب هایی که امروزه به عنوان ردیاب خودرو مورد استفاده قرار می‎گیرند، یک دستگاه کوچک است که بوسیله نصب سیم کارت روی آن، داده های مربوط به موقعیت خودرو بر روی دستگاه موبایل ارسال شده و فرد در هر لحظه می تواند از موقعیت خودرو خود با خبر شود. بعضی از انواع مدل های ردیاب خودرو به عنوان ردیاب موتورسیکلت نیز می توانند استفاده شوند.

کاربرد ردیاب ماشین

از مهم ترین کاربردهای انواع ردیاب خودرو ، می‌توان به مشاهده موقعیت مکانی ماشین روی نقشه (در هر زمانی از شبانه روز) اشاره کرد. بیشترین استفاده از ردیاب خودرو، محافظت از خودرو و امکان پیدا کردن آن در صورت دزدیده شدن است. از دیگر کاربردهای مهم انواع ردیاب ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • قابلیت خاموش کردن ماشین از راه دور
  • تعین سرعت مجاز برای ماشین در حین حرکت
  • امکان تعریف موقعیت مکانی و محدوده مشخص برای ماشین
  • اطلاع رسانی وضعیت خودرو در حالت های مختلف با پیامک ( باز شدن در، حرکت ماشین و غیره)
  • ردیابی خودرو در هر لحظه و ذخیره داده ها برای آنالیز بعدی

انواع ردیاب خودرو | معرفی جامع ردیاب خودرو | ردیاب خودرو ویگو

محل و نحوه نصب‌ردیاب‌خودرو

در هر قسمت از خودرو که امکان اتصال سیم برق به آن باشد، می‌توان انواع ردیاب خودرو را نصب کرد. در مورد نحوه نصب ردیاب خودرو می‌توان گفت که هر ردیاب شیوه نصب متفاوتی دارد که نقشه نصب آن‌ها هنگام خرید به مشتری آموزش داده می‌شود. در ادامه متن به معرفی نحوه نصب چند مدل از ردیاب های موجود در بازار می‌پردازیم:

نصب انواع جی پی اس خودرو

  1. ردیاب فندکی

ردیابی کوچک که به پورت فندکی ماشین متصل می شود و محلی برای درج سیم کارت در آن وجود دارد. این نوع ردیاب خودرویی به محض اتصال شروع به کار می کنند.

  1. ردیاب دیاگ خودرو

این نوع ردیاب خودرو از دسته جی پی اس های ارزان محسوب می شوند. ردیاب دیاگ خودرو که ساده ترین نوع ردیاب ماشین است روی سوکت دیاگ برق خودرو نصب می شود.

  1. ردیاب مغناطیسی

این نوع ردیاب که در دسته ردیاب آهنربایی محسوب می شوند با استفاده از آهنربای بسیار قوی که دارد قادر به چسبیدن به قسمت های مختلف خودرو است. از این روع ردیاب به عنوان ردیاب شخصی نیز می توان استفاده کرد.

  1. ردیاب سیمی و کابل شارژ

ردیاب سیمی جی پی اس هایی هستند که منبع تغذیه داخلی قوی‌ای ندارند، بنابراین برای کارکرد نیاز دارد که برق مورد نیاز خود را از باطری ماشین و یا باتری موتور سیکلت در انواع ردیاب موتورسیکلت کسب نمایند. از این رو این ردیاب ماشین همیشه باید بطور ثابت روی خودرو یا موتورسیکلت نصب باشد. ردیاب سیمی دارای باتری قابل شارژ نیز هست که در صورت قطع برق ماشین، از کار نیافتد. همانطور که اشاره کردیم این منبع تغذیه ضعیف است و تا مدتی کوتاه می تواند از این برق باطری استفاده نماید.

مجموعه ویگو از دهه ۸۰ تاسیس و درزمینه های الکترونیک ، ردیاب و رهیاب‌های ماهواره ای با نشان ثبت شده E-WIGO آغاز به کار نموده که در سال ۱۳۹۰ به احداث فاز اول بومی سازی سرورهای پایش اقدام و در سال های ۱۳۹۳ و ۱۳۹۶ بروز رسانی نموده و هم اکنون با استفاده از نظرات کاربران و شرکت های حمل و نقل و شرکت های منعقد شده اقدام به طراحی سرورهای پایشی parallel TCP/IP نموده که با دریافت مجوز های مربوطه از ارگانها ، وزارت خانه ها و استانداردهای زیربط توانسته به درجه نخست منطقه ای دست یابد ، که حاصل تلاشهای این مجموعه منجر به رضایت کاربران و عقد قرارداد با شرکت های عام و خاص و ارگانهای دولتی و نیمه دولتی انجامید که از جمله افتخارات این مجموعه میباشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر با متخصصین ما در مجموعه ردیاب و جی پی اس خودرو ویگو در ارتباط باشید.