Geofence

ژئوفنس یا حصار جغرافیایی (Geofence)

ردیاب های خودرو تنها وظیفه ردیابی و کنترل را انجام نمی دهند زیرا از سیستم های جدید و به روزی برای کارکردها و کاربردهای متفاوت تشکیل شده است که کمتر کسی از آن اطلاع دارد. یکی از سیستم های کنترلی مهمی که دستگاه های ردیاب از آن تشکیل شده است، سیستم Geofence نام دارد.

از Geofence چه می دانید؟

حصار جغرافیایی (Geofence) یک محدوده مجازی است که در نرم‌افزار مورداستفاده ایجاد می‌شود. یک ژئوفنس(Geofence) می‌تواند به صورت پویا تولید شود. برای مثال، توسط دایره‌ای که با شعاع مشخص اطراف یک فروشگاه یا موقعیت مکانی ما قرار می‌گیرد، تعریف شود.
یا اینکه، می‌تواند یک محدوده از پیش تعریف شده از مرزها باشد، مانند محدوده‌های تعریف شده برای مدارس یا مرزهای محله‌.
این مرز و حصار جغرافیایی بنا به کاربرد آن با ارسال سیگنال و هشدارهای بی وقفه، میزان آگاهی شما را در آن محدوده بالا می‌برد و معین می‌کند که در محدوده شما چه کاربری‌های خاصی قرار گرفته‌اند. مثلا در ردیاب خودروها می توانید با ایجاد محدوده مشخصی از ورود و یا خروج خودروی خود به مطلع شوید.

استفاده از سیستم محدوده امن ژئوفنس می تواند انقلاب بزرگی در کسب و کارهای بزرگ کشور داشته باشد.

ژئوفنس یا حصار جغرافیایی (Geofence)

کاربردهایی از حصار جغرافیایی (Geofence)

هدف از کشیدن یک ژئوفنس معمولاً به وقوع پیوستن یک اتفاق است، مثلاً اگر وارد محدوده ای شوید، یک پیام/هشدار برای شما ارسال می‌گردد. این قابلیت می‌تواند امکانات بسیاری را در اختیار ما قرار دهد.

برخی از مواردی و سناریوهایی که در آن مشود از این قابلیت ردیاب ها استفاده کرد :

  • هشدار دادن به رانندگان برای عدم ورود به محدوده ممنوعه (مثلا محدوده طرح ترافیک یا محدوده آلودگی هوا یا ورود به محدوده جغرافیای/مرزی خاصی
  • آگاه کردن والدین از موقعیت مکانی فرزندانشان به منظور امنیت آنها در ردیاب های شخصی
  • علامت دادن به راننده‌های کامیون برای نزدیک شدن/رسیدن به محل تحویل‌ کالاها
  • موسسات اجاره‌ی اتومبیل، می‌توانند از خارج شدن اتومبیل‌هایشان از  محدوده تعیین شده جلوگیری کنند.

Geofence-Alarm

ردیاب‌خودرو E-Wigo

شما با استفاده از نرم افزار و سخت افزار های اختصاصی شرکت ما (E-Wigo) مخصوصا در ردیاب مدل GT800 میتوانید از این ویژگی استفاده کرده و بنا به صنعت و کارکردی که نیاز دارید محدوده خود را مشخص و در زمان ورود یا خروج از آن محدوده هشدار لازم را دریافت نمایید.

مجموعه ویگو از دهه ۸۰ تاسیس و درزمینه های الکترونیک ، ردیاب و رهیاب‌های ماهواره ای با نشان ثبت شده E-WIGO آغاز به کار نموده که در سال ۱۳۹۰ به احداث فاز اول بومی سازی سرورهای پایش اقدام و در سال های ۱۳۹۳ و ۱۳۹۶ بروز رسانی نموده و هم اکنون با استفاده از نظرات کاربران و شرکت های حمل و نقل و شرکت های منعقد شده اقدام به طراحی سرورهای پایشی parallel TCP/IP نموده که با دریافت مجوز های مربوطه از ارگانها ، وزارت خانه ها و استانداردهای زیربط توانسته به درجه نخست منطقه ای دست یابد ، که حاصل تلاشهای این مجموعه منجر به رضایت کاربران و عقد قرارداد با شرکت های عام و خاص و ارگانهای دولتی و نیمه دولتی انجامید که از جمله افتخارات این مجموعه میباشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر با متخصصین ما در مجموعه ردیاب و جی پی اس خودرو ویگو در ارتباط باشید.

بازدیدها: ۱