کارکرد دستگاه جی پی اس خودرو

یک دستگاه جی پی اس یا موقعیت یاب در خودرو شما را از هر نظر آسوده خاطر میکند. ویگو الکترونیک خرید انواع دستگاه ردیاب خودرو یا gps ماشین

استفاده از دستگاه جی پی اس یا ردیاب در خودرو ها و حتی گوشی های موبایل این روزها یک امر عادی است. این تکنولوژی جدید با سیستم راه اندازی و استفاده آسانی که دارد ، در مدت کوتاهی جایگزین نقشه ها و آدرس های کاغذی قدیمی شد. اما نحوه کارکرد دستگاه های gps ماشین و موقعیت یاب خودرو چگونه است؟ آیا میتوان از جی پی اس ها به عنوان ردیاب ماشین نیز استفاده کرد؟ در ادامه با شرکت رهیاب و ردیاب ویگو الکترونیک همراه باشید تا بعد از کسب اطلاعات دقیق در این باره بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

تاریخچه دستگاه جی پی اس خودرو

دنیای دستگاه های موقعیت یاب و جی پی اس خودرو در سال ۱۹۸۷ با فرستادن اولین ماهواره موقعیت یاب به فضا و قرار گرفتن آن در مدار زمین به کلی دگرگون شد. بعد از گذشت بیش از ۲۵ سال علاوه بر مصارف نظامی که دلیل اصلی بوجود آمدن این تکنولوژی بود، حالا ردیاب ها و موقعیت یاب ها به صورت روزانه و برای عموم مورد استفاده است. یکی از پر طرفدار ترین زمینه های فعالیت موقعیت یاب ها دستگاه ردیاب یا gps ماشین یا خودرو میباشد که توانسته نظر بسیاری از سازمان ها و ارگان ها و حتی مالکان شخصی خودرو ها را نیز به خود جلب کند.

استفاده جهانی از دستگاه gps

آنطور که سازمان های مرتبط کنترل کننده ماهواره های ردیاب و موقعیت یاب گزارش داده اند، تا حداقل ۱۰ سال اینده تکنولوژی دستگاه های ردیاب و جی پی اس خودرو بی هیچ نقصی کار میکنند و ماهواره ها پاسخگوی این نیاز هستند.

این ماهواره ها تا حدود ۱۰ سال دیگر به صورت گروه ها شش تایی در فاصله ۲۱۰۰۰ کیلومتری از سطح زمین درحال چرخش خواهند بود. سرعت چرخش ماهواره های پشتیبان دستگاه gps خودرو و … با سرعت ۱۲۰۰۰ کیلومتر بر ساعت در حال چرخش اند و هرروز دوبار به دور مدار مشخص خود میگردند. مدار های ماهواره ای به گونه ای تنظیم شده اند که در ارسال اطلاعات بر روی یکدیگر تاثیر نگذارند و اخلال ایجاد نکنند. اطلاعات دریافتی از هر ماهواره به صورت اختصاصی طی مراحلی به ایستگاه های هوایی زمین ارسال میکنند و شما با استفاده از دستگاه ها یا سیستم های موقعیت یاب جی پی اس میتوانید اطلاعات را بر روی صفحه موبایل خود مشاهده کنید.

این سیستم پیشرفته علاوه بر موقعیت مکانی میتواند ساعت، تاریخ ، مکان و در دستگاه های ردیاب خودرو حتی میزان سرعت و زمان حرکت و شرایط سلامت خودرو  را نیز در نمایشگر مشخص کند.

مراحل ارسال اطلاعات از ماهواره های دستگاه جی پی اس

فرض کنید یک دستگاه موقعیت یاب یا ردیاب خودرو میخواهد مکان یک ماشین را به کاربر نمایش دهد. روندی که در این بین اتفاق می افتد به شرح زیر است.

  • خودرو درحال حرکت
  • پیدا کردن امواج ارسالی از دستگاه جی پی اس نصب شده روی خودرو
  • شناسایی موقعیت و فرستادن اطلاعات لحظه ای مکان و موقعیت قرار گیری ماشین به ایستگاه های هوایی
  • ارسال اطلاعات از طریق ایستگاه های هوایی به تلفن هوشمند کاربر
  • به روز رسانی دستگاه موقعیت یاب با توجه به مسیر حرکت خودرو

در ردیاب خودرو gt800 ویگو علاوه بر موقعیت میتوان مشخصات دقیق حرکت مثل سرعت و جهت و زمان حرکت را نیز دریافت کرد. به علاوه سیستم پیشرفته آن میتواند اطلاعاتی درباره سلامت خودرو نیز در اختیار شما قرار دهد.

قیمت دستگاه های ردیاب و موقعیت یاب و جی پی اس خودرو

دستگاه های ردیاب و موقعیت یاب و جی پی اس خودرو دارای انواع مختلف با قابلیت های متفاوتی هستند. از پیشرفته ترین آنها گرفته که میتواند حتی میزان مصرف سوخت را نیز محاسبه کند؛ تا ابتدایی ترین نمونه که فقط موقعیت مکانی خودرو را نمایش میدهد! بنابراین برای استعلام قیمت انواع مختلف ردیاب و موقعیت یاب gps خودرو با توجه به نیاز خود ، ارتباط  با کارشناسان ویگو الکترونیک را فراموش نکنید.

 اینستاگرام : ewigotrack@

 واتس اپ : ۰۹۹۰۹۶۰۰۸۱۱

 تلگرام : ewigotrack@

بازدیدها: ۰