تفاوت ردیاب و رهیاب

تفاوت ردیاب و رهیاب -جی پی اس محور-امنیت خودرو

در دنیای امروز ابزارهای جدیدی به نام جی پی اس به مردم معرفی شده است که امکانات جدیدی را برای مردم به ارمغان آورده و زندگی بهتر و امن تری را برای نسل جدید فراهم می کند. ردیاب و رهیاب ابزارهای جی پی اس محور می باشند .ردیاب GT800 خودرو ویگو (جی پی اس) یا ردیاب ماهواره ای خودرو، دستگاهی است برای امنیت خودرو و کنترل از راه دور که بعد ازنصب آن، می توان خودرو را ردیابی کرد. این دستگاه دارای مدلهای مختلف با امکانات متفاوتی می باشد ولی کاربرد جی پی اس در آن ها کاملا متفاوت است که در اینجا به بررسی آن و تفاوت های ردیاب و رهیاب می پردازیم:

ویژگی ردیاب و رهیاب :

امروزه با توجه به گسترش استفاده از ابزارهای جی پی اس محور،‌ یعنی ابزارهایی که از سیستم مکان یابی جهانی(جی پی اس) بهره می برند،‌ امکانات جدیدی فراهم شده است که پیش از این میسر نبود. همانند سایر پیشرفت های تکنولوژیکی، ابزارهای جی پی اس محور(رهیاب) به سرعت رشد خواهند کرد و زندگی بهتری را برای ما فراهم می کنند.

در همه وسیله های ساخته شده که از سیستم gps بهره می برند، عمدتا یکی از این دو رویکرد وجود دارد: ۱- رهیابی ۲- ردیابی.

هر دوی این رویکردها از داده هایی که از ماهواره های gps دریافت می شوند، کمک می گیرند. تفاوتی که بین اهداف این دو رویکرد وجود دارد، مفهومی است. در ادامه بیشتر در این مورد توضیح خواهیم داد.

جی پی اس و ردیاب ویگو

gps یکی از عباراتی است که ممکن است زیاد در مورد آن شنیده باشید. یا حتی اطلاعاتی نیز در این باره داشته باشید. اما خوب است که تفاوت میان کاربردهای جی پی اس در دستگاه‌ها و سیستمهای مختلف را نیز به دقت بدانیم. امروزه گاهی به اشتباه برای تمامی دستگاه‌ها و سیستم‌هایی که با کمک سیستم موقعیت‌یاب جهانی (GPS) کار می‌کنند، gps گفته می شود. در این مطلب قصد داریم دقیقا تفاوت کاربرد مسیریاب gps یا همان رهیاب و ردیاب ماهواره‌ای خودرو را  برای امنیت خودرو توضیح دهیم تا افراد، شرکت‌ها و سازمان‌هایی که به دنبال استفاده از این فناوری هستند بتوانند انتخاب درستی داشته و حداکثر بهره را از هزینه‌ای که در این راه صرف خواهد شد، ببرند.

تفاوت بین ردیاب و رهیاب :

  •  رهیاب یا مسیریاب ابزاری است برای امنیت خودرو که از سیگنال های دریافت شده از ماهواره های جی پی اس، برای تعیین موقعیت حال حاضر شما استفاده می کند.
  • این وسیله می تواند کاربرد نظامی،‌ هوا فضایی و مصرفی داشته باشد.
  • سیستم رهیاب به شخص کمک می کند تا مسیر خودش را پیدا کند.
  • با استفاده از این وسیله شما موقعیت دقیق خودتان را روی نقشه پیدا می کنید و نیازی نیست که آن را برای کامپیوتر یا شخص دیگری ارسال کنید.
  •  این وسیله نقشه بسیار دقیق و قابلیت های جانبی زیادی نیز دارد که به شما این امکان را می دهد تا آدرس مقصد خود را جستجو کنید و یا نقاط مد نظرتان را روی نقشه پیدا کنید.
  •  می توانید کوتاه ترین و سریع ترین مسیر برای رسیدن به مقصد مورد نظرتان را بر روی نقشه ببینید و با قابلیت راهنمای صوتی (از طریق اعلام جهت حرکت) آن مسیر را طی کنید.
  • رهیاب ها اطلاعات دیگری مانند مکان دقیق دوربین های سرعت سنج، یافتن راه جدید به صورت خودکار در صورت انحراف از مسیر اصلی و نزدیکترین پمپ بنزین نسبت به موقعیت کنونی را، در اختیار کاربران قرار می دهند.

 اینستاگرام : ewigotrack@

واتس اپ : ۰۹۹۰۹۶۰۰۸۱۱

تلگرام : ewigotrack@

بازدیدها: ۲۳