ردیاب صوتی

ردیاب صوتی - ردیاب خودرو ویگو -کنترل از راه دور

اهمیت افزایش امنیت در این روزها به خوبی پیداست. روش‌های متفاوتی برای تأمین امنیت و کنترل از راه دور خانه، خودرو، وسایل گران‌قیمت و موارد مشابه وجود دارد. یکی از ردیاب‌هایی که نحوه کار آن‌ هم برای افراد بسیار جالب است، ردیاب صوتی خودرو ویگو نام دارد. ردیاب‌ها به مدل‌های مختلفی تقسیم می‌شوند که هر یک با توجه به ویژگی، قابلیت و نوع کاربرد قیمت متفاوتی دارند. ردیاب یکی از پیشرفته‌ترین ابزارهایی است که وظیفه محافظت از خودرو را در برابر سرقت و حمله سارقین دارد.این دستگاه دارای مدلهای مختلف با امکانات متفاوتی می باشد  جهت خرید ردیاب خودرو با ما تماس بگیرید.

ردیاب صوتی ویگو

این ردیاب ها برای ردیابی، کنترل از راه دور و همچنین  جهت امنیت خودرو و حیوانات مورد استفاده قرار می‌گیرد. شاید برایتان جالب باشد که این ردیاب زیر آب هم کاربرد دارد. درگذشته نیز از انواع ردیاب های صوتی برای پیشبرد اهداف زیردریایی‌ها استفاده می‌شد. با استفاده از ردیاب صوتی میزان فاصله زیر دریایی دشمن مشخص می‌شد و بدین شکل هدف‌ گذاری‌ها در راستای پیشبرد اهداف شکل می‌گرفت.

تفاوت ردیاب صوتی و ردیاب ساده

شاید شما هم با شنیدن نام ردیاب تنها یا دزدگیر و ردیاب هوشمند خودرو بیفتید یا فکر کنید ردیاب های صوتی، نمونه‌ای از ردیاب‌های ماشین هستند که قابلیت شنود هم دارند.

اما حقیقت این است که این ردیاب ها کمی متفاوت‌تر از دیگر ردیاب‌ها هستند. معمولاً از این دسته از ردیاب‌ها برای پیدا کردن موقعیت اجسامی استفاده می‌شود که امکان مشاهده آن ها با چشم انسان وجود نداشته باشد.در حقیقت ردیاب های صوتی با استفاده از امواج صوتی کار ردیابی را انجام می‌دهند و همین مورد آن ها را از دیگر ردیاب های معمولی متمایز می‌سازد.

کاربرد ردیاب صوتی:

پایه و اساس کارکرد ردیاب صوتی، استفاده از امواج صوتی است. با تکان خوردن هر شی‌ء، امواج صوتی ایجاد می‌شود. حال این دستگاه با دریافت امواج صوتی ایجاد شده از سمت فرستنده، محاسباتی انجام می‌دهد که درنهایت فاصله تا جسم به دست می‌آید.

به‌صورت کلی از ردیاب های صوتی در مواقعی استفاده می‌شود که امواج صدا عامل اصلی برای شناسایی موقعیت اجسام باشد. به همین دلیل می‌توان این نتیجه را بررسی کرد که از ردیاب های صوتی برای پیدا کردن فلزات قیمتی و همچنین گنج نیز استفاده می‌شود.

روش استفاده ردیاب صوتی:

یکی از جالب‌ترین کاربردهای ردیاب‌ها نجات جان حیوانات دریایی است . با استفاده از این نوع ردیاب ها، طول‌موج‌ هایی ایجاد می‌شود که باعث دور شدن حیوانات دریایی می‌شود. بدین شکل حیوانات دریایی به مسیر شنا یا حرکت قایق‌های تفریحی نزدیک نمی‌شوند.

 همان‌گونه که انواع ردیاب‌ها در انواع کارهای مثبت و منفی مورداستفاده قرار می‌گیرند،  قابلیت های متفاوتی دارند که با هر هدفی می‌توانند مورداستفاده قرار بگیرند. درنهایت پیشنهاد می‌کنیم اگر به مباحث ردیابی علاقه‌مند شده‌اید، مقالات دیگر ردیاب خودرو ویگو را مطالعه کنید.

خرید ردیاب خودرو ویگو

 اینستاگرام : ewigotrack@

واتس اپ : ۰۹۹۰۹۶۰۰۸۱۱

تلگرام : ewigotrack@

بازدیدها: ۱۳۱