ردیاب هوشمند خودرو

ردیاب هوشمند خودرو-جی پی اس

شاید تا چند سال پیش تصور نصب ردیاب بر روی اتومبیل ها دشوار بود. در سال هایی که خیلی هم از آن دور نشده ایم صرفا نصب یک دزدگیر ساده برای حفاظت از خودرو کافی بود. اما با گذشت زمان و افزایش سرقت و تهدیدات کارشناسان به فکر روش های نوینی مثل استفاده از جی پی اس های هوشمند افتادند. ردیاب GT800 خودرو ویگو (جی پی اس) یا ردیاب ماهواره ای خودرو، دستگاهی است برای امنیت خودرو و کنترل از راه دور که بعد ازنصب آن، می توان خودرو را ردیابی کرد. این دستگاه دارای مدلهای مختلف با امکانات متفاوتی می باشد. در این مقاله می خواهیم به بررسی ردیاب هوشمند خودرو بپردازیم.

ردیاب هوشمند خودرو

ردیاب خودرو GT800 دستگاه کوچکی است جهت امنیت خودرو که انواع مختلفی دارد. این دستگاه در خودرو نصب می شود و امکان موقعیت یابی را فراهم می کند. موقعیت یابی دقیق تا چند سال پیش وظیفه اصلی ردیاب ها بود اما با پیشرفت فناوری جی پی اس ها وظایف بیشتری را هم بر عهده گرفتند.

ردیاب هوشمند خودرو بر خلاف مدل های قبلی امکانات بیشتری دارد. اصلی ترین تغییر در جی پی اس هوشمند را باید اضافه شدن امکان اتصال با شبکه CAN و OBD بدانیم. شبکه CAN را می توان شبکه داخلی خودرو در نظر گرفت. یعنی جایی که تمام اطلاعات الکترونیکی و حیاتی خودرو در آن رد و بدل می شود. همچنین OBD به شبکه ای گفته می شود که وظیفه بررسی و نظارت بر عملکرد سوخت رسانی خودرو را بر عهده دارد. قطعات حیاتی مثل ECU یا مخزن احتراق تمام اطلاعات لازم را به OBD ارسال می کنند.

اضافه شدن این ویژگی باعث شده که ردیاب هوشمند بر خلاف جی پی اس های معمولی بتواند بر تمام فرآیند خودرو مدیریت داشته باشد. به این ترتیب کاربر هم می تواند با کمک اپلیکیشن تمام وضعیت خودرو را به دقت تحت نظر داشته باشد.

نحوه کار ردیاب هوشمند

اتصال با شبکه های داخلی باعث شده که ردیاب هوشمند بتواند امکان کنترل سرعت، مسافت طی شده، بنزین مصرف شده و میزان سوخت باقی مانده در مخزن را داشته باشد. در حقیقت جی پی اس هوشمند خودرو مثل ردیاب های عادی ارتباط خود با ماهواره را دارد و می توان موقعیت یابی را انجام دهد.کاری که حتی ردیاب های شخصی مثل ردیاب کودک و سالمندان هم انجام می دهند. نقطه قوت و تفاوت این gps برقراری ارتباط داخلی بین شبکه های موجود در خودرو مثل CAN و OBD است. به این ترتیب ردیاب هوشمند می تواند داده های بسیاری دقیق را از داخل اتومبیل به ما بدهد.

جی پی اس هوشمند خودرو

  • کنترل سرعت و تحلیل رفتار راننده در جاده های مختلف
  • امکان استفاده بر روی کامیون های باری به منظور کنترل حجم بار
  • امکان رسم محدوده های جغرافیایی برای کاربر در مسیرهای طولانی
  • شناسایی ضد ردیاب ها و مختل کننده های gps
  • اندازه گیری زمان حرکت، توقف و میزان مصرف سوخت در هر کدام به طور مجزا
  • امکان دریافت گزارش های دقیق از وضعیت لحظه ای اتومبیل جهت امنیت خودرو

آیا همه ردیاب ها هوشمند هستند؟

ردیاب های هوشمند نسل تازه جی پی اس ها هستند. به همین دلیل نمی توان تمامی ردیاب های موجود را در دسته جی پی اس های هوشمند قرار داد. به عبارت دیگر هر ردیابی هوشمند نیست و برخی ردیاب ها صرفا توانایی انجام وظیفه اصلی خود یعنی موقعیت یابی دقیق را بر عهده دارند. از طرف دیگر جی پی اس های هوشمند به نسبت سایر جی پی اس های قیمت بالاتری دارند.

نکات خرید بهترین ردیاب هوشمند خودرو

اگر قصد تهیه ردیاب هوشمند ماشین را داشته باشید، باید چند نکته را رعایت کنیم. در قدم اول بر اساس نوع ماشین اقدام به تهیه ردیاب کنید. برخی از اتومبیل ها خصوصا ماشین های گران قیمت و طراز اول خارجی نیازی به ردیاب هوشمند ندارند. در حقیقت این اتومبیل های آنقدر امکانات دارند که دیگر نیازی به نصب یک وسیله اضافی در ماشین نیست. اما جدای از نوع ماشین، ارائه خدمات پس از فروش دیگر نکته مهم در خرید ردیاب است.

خرید ردیاب GT800

 اینستاگرام : ewigotrack@

واتس اپ : ۰۹۹۰۹۶۰۰۸۱۱

تلگرام : ewigotrack@

بازدیدها: ۱۲۷