نحوه آنتن دهی ردیاب خودرو

جی پی اس‌ - آنتن دهی ردیاب خودرو

جی پی اس‌ در عصر جدید یکی از تکنولوژی‌های جدا نشدنی از زندگی انسان محسوب می‌شوند. استفاده از جی پی اس ماشین نیز امروزه گسترش زیادی داشته است و تبدیل به یکی از کارآمدترین ابزارها برای صاحبان خودرو شده است. به دلیل اهمیت ضدسرقت ردیاب‌های خودرو، عملکرد صحیح و آنتن‌دهی مناسب آن‌ها برای کاربران بسیار مهم است.ردیاب GT800 خودرو ویگو (جی پی اس) یا ردیاب ماهواره ای خودرو، دستگاهی است برای امنیت خودرو و کنترل از راه دور که بعد ازنصب آن، می توان خودرو را ردیابی کرد. در ادامه به آنتن دهی ردیاب خودرو می پردازیم

مختصری در مورد ردیاب خودرو و انواع آن

جی پی اس‌ خودرو دستگاهی کوچک و سیم کارت‌خور است با نصب آن بر روی خودرو امنیت خودرو افزایش می‌یابد. این ردیاب‌ها با اتصال به ماهواره‌های مستقر در مدار زمین، اطلاعات را ارسال و دریافت می‌کنند. اتصال به ماهواره‌ها این امکان را برای ردیاب فراهم می‌کند که موقعیت وسیله نقلیه را در هر نقطه‌ای از جهان به صورت لحظه‌ای نشان دهد. به همین دلیل این دستگاه کاربرد ضدسرقت هم دارد و به کمک کنترل از راه دور، امکانات بسیاری را فراهم می‌کند.

ردیاب خودرو از نظر تامین برق به دو دسته تقسیم می‌شود:

  • ردیاب سیمی که منبع تامین انرژی آن برق خودرو است و نیازی به شارژ کردن ندارد.
  • ردیاب بی‌سیم یا ردیاب مغناطیسی که به کمک باتری کار می‌کند و نیاز به شارژ در مدت زمان مشخص دارد.

فارغ از نوع ردیاب، همه آن‌ها دارای آنتن داخلی و سیم کارت هستند. علاوه بر آنتن داخلی، برای تقویت آنتن‌دهی، می‌توان آنتن خارجی نیز در خودرو نصب کرد.

 عواملی در آنتن‌دهی ردیاب GT800

ارسال دقیق داده‌ها و دریافت آن‌ها از ماهواره‌ها، تشخیص حرکات، ارزیابی سرعت، ارسال دقیق اطلاعات از محل خودرو، ثبت و ضبط اطلاعات در سروری نیازمند آن است که ردیابی قوی و باکیفیت داشته باشید. ردیاب قوی نیازمند آنتن‌دهی قوی است. سه عامل نقش مهمی در آنتن‌دهی مناسب ردیاب دارند:

  • داشتن سیم کارتی با آنتن‌دهی مناسب
  • گیرنده خوب و قوی ماهواره
  • داشتن آنتن تقویت‌کننده ردیاب

نقش سیم کارت در آنتن دهی ردیاب خودرو

زمانی که خودرو از نظر امنیتی با مشکل مواجه شود، سیم کارت داخل ردیاب، پیامی به صورت هشدار به صاحب خودرو ارسال می‌کند. همچنین اگر صاحب خودرو قصد شنود داخل کابین را داشته باشد، یک کد به شماره سیم کارت داخل ردیاب می‌فرستد و تماس با داخل کابین برقرار می‌شود.

نقش گیرنده جی پی اس در آنتن‌دهی

دستگاه ردیاب با کیفیت یکی از مهم‌ترین فاکتورها در آنتن‌دهی دقیق است. تصور کنید که ردیابی را برای ماشین خریداری کرده‌اید که برای برقراری ارتباط با ماهواره‌ها ضعیف عمل می‌کند. قطعاً این ردیاب نه تنها نمی‌تواند امنیت خودروی شما را فراهم کند بلکه با آنتن‌دهی نامناسب، محل خودرو را به صورت غیر دقیق نشان خواهد داد. خرید گیرنده جی پی اس قوی و باکیفیت در آنتن‌دهی ردیاب بسیار موثر است.

نقش آنتن در ردیاب‌های خودرو

 جی پی اس با اتصال به ماهواره‌های موجود در مدار زمین، اطلاعات را مخابره می‌کند. برای اتصال به این ماهواره‌ها، ردیاب به قطعه‌ای به نام آنتن نیاز دارد.  که آنتن در ردیاب‌های گوناگون از جمله جی پی اس خودرو، به شکل تراشه‌ای کوچک به کار رفته است. پس می‌توان گفت که وجود آنتن‌ها در gps خودرو برای تبادل اطلاعات با ماهواره‌ها ضروری است و در صورتی که این آنتن به درستی عمل نکند، در دریافت و ارسال اطلاعات اختلال ایجاد خواهد شد.

خرید ردیاب GT800 و ماهواره ای خودرو ویگو

 اینستاگرام : ewigotrack@

واتس اپ : ۰۹۹۰۹۶۰۰۸۱۱

تلگرام : ewigotrack@

بازدیدها: ۱۱۱